squirrelmail VERSION - en to ca translation catalogue (721 entries)

en: %s Login
ca: Entrar a %s

en: %s Logo
ca: Entrar a %s

en: %s New Messages
ca: %s missatges nous

en: %s dictionary
ca: Diccionari %s

en: %s should be writable by user %s
ca: %s hauria de poder ser escrit per l'usuari %s

en: %s to %s
ca: %s a %s

en: (discards changes made on this form so far)
ca: (no té en compta els canvis fets fins ara en aquest formulari)

en: (no subject)
ca: (sense assumpte)

en: 12-hour clock
ca: 12 hores

en: 24-hour clock
ca: 24 hores

en: ADD
ca: AFEGIR

en: ATTENTION:
ca: ATENCIÓ:

en: Add
ca: Afegir

en: Add International Dictionaries
ca: Afegir diccionaris internacionals

en: Add Server
ca: Afegir servidor

en: Add a New Identity
ca: Afegir una nova identitat

en: Add address
ca: Afegir Direcció

en: Add this word to your personal dictionary
ca: Afegir aquesta paraula al diccionari personal

en: Add to %s
ca: Afegir a %s

en: Add to Addressbook
ca: Afegir a la llibreta d'adreces

en: Add to Dic
ca: Affegir al Dic

en: Additional info
ca: Informació Addicional

en: Address
ca: Adreça

en: Address Book
ca: Llibreta d'adreces

en: Address Book Search
ca: Cercar a la llibreta d'adreces

en: Address book DSN
ca: DSN de la llibreta d'adreces

en: Address book table
ca: Taula de la llibreta d'adreces

en: Addressbook Display Format
ca: Format de la llibreta d'adreces

en: Addressbook is read-only
ca: La llibreta d'adreces es sols de lectura

en: Addresses
ca: Adreces

en: Administration
ca: Administració

en: Advanced Identities
ca: Configuració avançada d'identitats

en: After message body
ca: Després del cos del missatge

en: Alias:
ca: Àlies:

en: All
ca: Tots

en: All Folders
ca: Totes les carpetes

en: All address books
ca: Totes les llibretes d'adreces

en: All done!
ca: Tot fet!

en: All messages
ca: Tots els missatges

en: Allow editing of full name
ca: Permetre l'edició del nom complet

en: Allow editing of identities
ca: Permetre l'edició d'identitats

en: Allow use of priority
ca: Permetre l'ús de prioritats

en: Alternate Identity %d
ca: Identitat alternativa %d

en: Always
ca: Sempre

en: April
ca: Abril

en: Attach:
ca: Adjunt:

en: Attachments
ca: Fitxers adjunts:

en: August
ca: Agost

en: Auto Create Special Folders
ca: Crear automàticament carpetes especials

en: Auto Expunge
ca: Neteja automàtica

en: Auto Refresh Folder List
ca: Actualitzar automàticament de la llista de carpetes

en: Auto delete folders
ca: Superessió automàtica de carpetes

en: Autodetect
ca: Autodetectar

en: Back to &quot;SpellChecker Options&quot; page
ca: Retornar a la pàgina d'opcions del corrector ortogràfic

en: Bad request: %s
ca: Mala comanda: %s

en: Base Sent Folder
ca: Carpeta principal d'elements enviats

en: Bcc
ca: Còpia cega

en: Before headers
ca: Abans de les capçaleres

en: Between headers and message body
ca: Entre les capçaleres i el cos del missatge

en: Body
ca: Cos

en: Brazilian Portuguese
ca: Portuguès de Brazil

en: Bug Reports:
ca: Informes d'errors:

en: Bulgarian
ca: Búlgar

en: By default, move to sent
ca: Per defecte, moure als elements enviats

en: By default, move to trash
ca: Per defecte, moure a la paperera

en: By default, save as draft
ca: Per defecte, desar com a esborrany

en: COMMERCIAL - RBL+ Blackhole entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + Blackhole.

en: COMMERCIAL - RBL+ Dial-up entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + de mòdem

en: COMMERCIAL - RBL+ OpenRelay entries.
ca: COMERCIAL - Entrades de RBL + OpenRelay.

en: COMMERCIAL - This list contains servers that are verified spam senders. It is a pretty reliable list to scan spam from.
ca: COMERCIAL - Aquesta llista conté servidors que és comprovat que envien spam (correu comercial no desitjat). És una llista força fiable des de la qual comprovar l'spam.

en: Calendar
ca: Calendari

en: Cellular Phone
ca: Telèfon mòbil

en: Change
ca: Canviar

en: Change ALL occurances of this word
ca: Canviar TOTES les aparicions d'aquesta paraula

en: Change All
ca: Canviar-ho Tot

en: Change Settings
ca: Canviar la configuració

en: Change crypto settings
ca: Canviar les opcions de xifratge

en: Change this word
ca: Canviar aquesta paraula

en: Change to:
ca: Canviar a:

en: Check Spelling
ca: Comprovar l'ortografia

en: Check all boxes, not just INBOX
ca: Comprovar totes les bústies, no tan sols la d'entrada

en: Checkbox
ca: Botó de selecció

en: Click here to go back
ca: Faci clic aquí per tornar

en: Click here to log back in.
ca: Faci clic aquí per tornar a entrar

en: Click here to return to %s
ca: Faci clic aquí per tornar a %s

en: Close
ca: Tancar

en: Close Window
ca: Tancar la finestra

en: Close and Cancel
ca: Tancar i cancel·lar

en: Close and Commit
ca: Tancar i acceptar

en: Close this Window
ca: Tancar aquesta finestra

en: Closing POP
ca: Tancant la connexió POP

en: Command failed
ca: Error en l'operació

en: Command:
ca: Comanda:

en: Compose
ca: Redactar

en: Config File Version
ca: Versió del fitxer de configuració

en: Config file can't be opened. Please check config.php.
ca: El fitxer de configuració no es pot obrir. Sisplau comprovi el fitxer config.php

en: Configuration Administrator
ca: Administrador de configuració

en: Confirm Delete
ca: Confirmar supressió

en: Confirm Deletion of a Server
ca: Confirmar la supressió d'un servidor

en: Confirm delete of selected server?
ca: Confirmar la supressió del servidor seleccionat?

en: Contact Listowner
ca: Contactar amb propietari de la llista

en: Contains:
ca: Conté:

en: Could not create hashed directory structure!
ca: No s'ha pogut crear l'estructura de directori indexada

en: Could not create initial preference file!
ca: No s'ha pogut crear el fitxer de preferències inicial!

en: Could not lock datafile
ca: No se pot bloquejar el fitxer de dades

en: Could not move/copy file. File not attached
ca: No es pot moure/copiar el fitxer. Fitxer no adjuntat.

en: Count only messages that are RECENT
ca: Comptar tan sols missatges RECENTS

en: Courier IMAP server
ca: Servidor IMAP Courier

en: Create
ca: Crear

en: Create Folder
ca: Crear carpeta

en: Croatian
ca: Croat

en: Current File:
ca: Fitxer actual:

en: Current Folder
ca: Carpeta actual

en: Current Search
ca: Cerca actual

en: Custom Stylesheet
ca: Stylesheet per defecte

en: Cute.
ca: Astut.

en: Cyrus IMAP server
ca: Servidor IMAP Cyrus

en: Czech
ca: Xec

en: DEL
ca: ELIMINAR

en: Danish
ca: Danès

en: Dark Blue
ca: Blau Fosc

en: Dark Cyan
ca: Cyan Fosc

en: Dark Gray
ca: Gris Fosc

en: Dark Green
ca: Verd Fosc

en: Dark Magenta
ca: Magenta Fosc

en: Dark Yellow
ca: Groc Fosc

en: Data Directory
ca: Directori de dades

en: Database
ca: Base de dades

en: Database error: %s
ca: Error en la base de dades: %s

en: Date
ca: Data

en: Date:
ca: Data:

en: Day View
ca: Vista diaria

en: December
ca: Desembre

en: Decrypt my dictionary with my old password:
ca: Desxifrar el diccionari amb la contrasenya antiga:

en: Default
ca: Per defecte

en: Default Charset
ca: Joc de caràcters per defecte

en: Default Folder Prefix
ca: Prefix per defecte de les carpetes

en: Default Identity
ca: Identitat per defecte

en: Default Language
ca: Idioma per defecte

en: Default Left Size
ca: Mida esquerra per defecte

en: Default Sub. of INBOX
ca: Fer sub. d'INBOX per defecte

en: Default Unseen Notify
ca: Notificació per defecte

en: Default Unseen Type
ca: Tipus de notificació per defecte

en: Delete
ca: Eliminar

en: Delete & Next
ca: Eliminar i Següent

en: Delete & Prev
ca: Eliminar i Anterior

en: Delete Folder
ca: Eliminar Carpeta

en: Delete checked words
ca: Eliminar paraules seleccionades

en: Delete failed:
ca: L'operació d'esborrat ha fallat:

en: Delete my dictionary and start a new one
ca: Eliminar el diccionari i començar-ne un de nou

en: Delete selected
ca: Esborrar Seleccionats

en: Delete selected attachments
ca: Esborrar Adjunts Seleccionats

en: Delete/Move/Next Buttons:
ca: Botons Eliminar/Moure/Següent:

en: Deleting messages from server...
ca: Eliminant els missatges del servidor...

en: Delivery error report
ca: Informe d'errors d'enviament

en: Dictionary Erased
ca: Diccionari eliminat

en: Dictionary re-encrypted
ca: Diccionari re-xifrat

en: Disabled
ca: Deshabilitat

en: Display Attached Images with Message
ca: Mostrar les imatges adjuntades amb el missatge

en: Display Preferences
ca: Preferències de Pantalla

en: Display at bottom
ca: Mostrar a baix

en: Display at top
ca: Mostrar a dalt

en: Do not use Drafts
ca: No utilitzar Esborranys

en: Do not use Sent
ca: No utilitzar Elements enviats

en: Do not use Trash
ca: No utilitzar paperera

en: Do you really want to change this event from:
ca: Realment vols modificar aquest event de:

en: Do you really want to delete this event?
ca: Realment vols eliminar aquest esdeveniment?

en: Done
ca: Fet

en: Down
ca: Avall

en: Download this as a file
ca: Descarregar aquest missatge com un fitxer

en: Draft Email Saved
ca: Esborrany desat

en: Draft Folder
ca: Carpeta d'Esborranys

en: Draft Saved
ca: Esborrany desat

en: Dutch
ca: Holandès

en: E-Mail Address
ca: Direcció de correu

en: E-mail
ca: Correu Electrònic

en: E-mail address
ca: Direcció de correu

en: E-mail address is missing
ca: Ha d'especificar una direcció de correu

en: EDIT
ca: EDITAR

en: Edit
ca: Editar

en: Edit Advanced Identities
ca: Edició avançada d'identitats

en: Edit Message as New
ca: Editar el missatge com a nou

en: Edit selected
ca: Editar Seleccionats

en: Edit your Personal Dictionary
ca: Editar el diccionari personal

en: Edit your personal dictionary
ca: Editar el seu diccionari personal

en: Email
ca: Correu Electrònic

en: Email Address
ca: Adreça de correu

en: Empty command string
ca: Cadena de comanda buida

en: Enable Alternating Row Colors
ca: Habilitar l'alternança de colors a les files

en: Enable Collapsable Folders
ca: Habilitar carpetes en cascada

en: Enable Mailer Display
ca: Mostrar el client de correu

en: Enable Media Playing
ca: Habilitar la reproducció de mèdia

en: Enable Page Selector
ca: Habilitar el seleccionador de pàgina

en: Enable Printer Friendly Clean Display
ca: Netejar la visualització en la versió per a impressora

en: Enable Unread Message Notification
ca: Notificació de missatges no llegits

en: Enable use of delivery receipts
ca: Habilitar l'ús de rebuts d'enviament

en: Encrypt or decrypt your personal dictionary
ca: Xifrar o desxifrar el diccionari personal

en: Encrypt passwords (informative only)
ca: Xifrar contrasenyes (només informatiu)

en: English
ca: Anglès

en: Error Appending Message!
ca: Error afegint un missatge!

en: Error Decrypting Dictionary
ca: Error desxifrant el diccionari

en: Error connecting to IMAP server: %s.
ca: Error connectant al servidor d'IMAP: %s.

en: Error creating directory %s.
ca: Error creant el directori %s

en: Error initializing LDAP server %s:
ca: Error al posar en marxa el servei LDAP %s:

en: Error initializing addressbook database.
ca: Error inicialitzant la base de dades de la llibreta d'adreces.

en: Error initializing global addressbook.
ca: Error inicialitzant la llibreta d'adreces global.

en: Error opening %s
ca: Error obrint %s

en: Error opening file %s
ca: Error obrint el fitxer %s

en: Event Has been added!
ca: L'esdeveniment ha estat afegit!

en: Event deleted!
ca: Esdeveniment eliminat!

en: Event updated!
ca: Event actualitzat!

en: Everywhere
ca: Tots

en: Ex: 63aa7f
ca: Ex.: 63aa7f

en: Expunge
ca: Netejar

en: FETCH line:
ca: FETCH linia:

en: FREE - Dorkslayers appears to include only really bad open relays outside the US to avoid being sued. Interestingly enough, their website recommends you NOT use their service.
ca: LLIURE - Dorkslayers sembla a ser que tan sols conté servidors tipus 'open relay' realment dolents de fora dels EEUU per no ser denunciat. És curios perquè a la pàgina web recomanen que NO s'utilitzi el seu servei.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Bulk mailers that do not use confirmed opt-in.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Emissors massius que no utilitzen "opt-in" confirmats.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Dial-up lists - includes some DSL IPs.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Llistes de connexions per mòdem - inclou algunes IPs DSL

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Direct SPAM sources.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Origens d'SPAM directes.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Other misc. servers.
ca: LLIURE - FIve-Ten-sg.com - Altres servidors no classificats.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - SPAM Support servers.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Servidor de suport d'SPAM.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Single Stage servers.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - Servidors de fase simple.

en: FREE - Five-Ten-sg.com - Web Form IPs.
ca: LLIURE - Five-Ten-sg.com - IP's amb formularis web.

en: FREE - Leadmon Bulk Mailers - Bulk mailers that do not require confirmed opt-in or that have allowed known spammers to become clients and abuse their services.
ca: LLIURE - Leadmon Bulk Mailers - Emissors massius que no requereixen "opt-in" confirmat o que han admès com a clients "spammers" conneguts i han deixat abusar dels seus serveis.

en: FREE - Leadmon DUL - Another list of Dial-up or otherwise dynamically assigned IPs.
ca: LLIURE - Leadmon DUL - Una altra llista d'IPs assignades dinàmicament.

en: FREE - Leadmon Multi-stage - Multi-Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs and that have sent SPAM to Leadmon.net.
ca: LLIURE - Leadmon Multi stage - Multi-Stage Open Relays que no estan llistats en altres RBLs actius i que han enviat SPAM a Leadmon.net.

en: FREE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays that are not listed on other active RBLs.
ca: LLIURE - Leadmon Open Relays - Single Stage Open Relays que no són llistats en altres RBLs actius.

en: FREE - Leadmon SPAM Source - List of IPs Leadmon.net has received SPAM directly from.
ca: LLIURE - Leadmon SPAM Source - Llista d'IPs de les que Leadmon.net  ha rebut SPAM directe.

en: FREE - Leadmon SpamBlock - Sites on this listing have sent Leadmon.net direct SPAM from IPs in netblocks where the entire block has no DNS mappings. It's a list of BLOCKS of IPs being used by people who have SPAMmed Leadmon.net.
ca: LLIURE - Leadmon SpamBlock - Llocs d'aquesta llista han enviat a Leadmon.net SPAM directe d'IPs de blocs de xarxa on el bloc sencer no té entrades DNS. És una llista de BLOCS d'IPs que són utilitzades per gent que ha SPAMejat Leadmon.net.

en: FREE - ORDB was born when ORBS went off the air. It seems to have fewer false positives than ORBS did though.
ca: LLISTA - ORDB va neixer quan ORBS va desaparèixer. Sembla a ser que té menys falsos positius que els que tenia l'ORBS.

en: FREE - SPAMhaus - A list of well-known SPAM sources.
ca: LLIURE - SPAMhaus - Una llista d'origens d'SPAM ben coneguts.

en: FREE - dev.null.dk - I don't have any detailed info on this list.
ca: LLIURE - dev.null.dk - No tinc informació detallada d'aquesta llista.

en: FREE - visi.com - Relay Stop List. Very conservative OpenRelay List.
ca: LLIURE - visi.com - Relay Stop List. Llista molt conservadora de servidors en OpenRelay.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Both Open Relays and Direct SPAM Sources.
ca: LLIURE, fins ara - Not Just Another Blacklist - Llista d'OpenRelays i orígens d'SPAM.

en: FREE, for now - Not Just Another Blacklist - Dial-up IPs.
ca: LLIURE, fins ara - Not Just Another Blacklist - IPs de mòdems.

en: February
ca: Febrer

en: Fetch
ca: Baixar correu

en: Fetch Mail
ca: Baixar Correu

en: Fetching Servers
ca: Servidors POP3

en: Fetching UIDL...
ca: Descarregant UIDL...

en: Fetching from
ca: Baixant correu de

en: Fetching message
ca: Baixant missatge

en: Filtering enables messages with different criteria to be automatically filtered into different folders for easier organization.
ca: El filtratge permet desar automàticament els missatges en diferents carpetes per tal de facilitar la organització.

en: Finnish
ca: Finès

en: First name
ca: Nom

en: Flags
ca: Estat

en: Folder List Options
ca: Opcions de la llista de carpetes

en: Folder Path
ca: Ubicació de Carpetes

en: Folder Preferences
ca: Preferències de Carpetes

en: Folder:
ca: Carpeta:

en: Folders
ca: Carpetes

en: Folders Defaults
ca: Configuració de les carpetes

en: Forward
ca: Reenviar

en: Found %s errors
ca: S'han trobat %s errors

en: French
ca: Francès

en: Friday
ca: Divendres

en: From
ca: De

en: From:
ca: De:

en: Full Name
ca: Nom complet

en: General Display Options
ca: Opcions generals de visualització

en: General Options
ca: Opcions generals

en: German
ca: Alemany

en: Global address book
ca: Llibreta d'adreces global

en: Go
ca: Anar

en: Go to the login page
ca: Anar a la pàgina d'entrada

en: Greek
ca: Grec

en: Hash Disabled
ca: Indexació deshabilitada

en: Hash Level
ca: Nivell d'indexació

en: Header
ca: Capçalera

en: Help
ca: Ajuda

en: Here you may set up how your personal dictionary is stored, edit it, or choose which languages should be available to you when spell-checking.
ca: Aquí pot decidir com el seu diccionari personal és emmagatzemat, editar-lo o escollir quins idiomes hauria de tenir disponibles quan utilitza el corrector ortogràfic.

en: Hide SM attributions
ca: Amagar atributs d'SM?

en: Hide Unsafe Images
ca: Desar imatges insegures

en: High
ca: Alta

en: Home Phone
ca: Telèfon de casa

en: Hour Format
ca: Format de l'hora

en: Hungarian
ca: Húngar

en: I tried to execute '%s', but it returned:
ca: He intentat executar '%s', però ha retornat:

en: IMAP Folder Delimiter
ca: Delimitador de carpetes IMAP

en: IMAP Server Address
ca: Adreça del servidor IMAP

en: IMAP Server Port
ca: Port del servidor IMAP

en: IMAP Server Type
ca: Tipus de servidor IMAP

en: INBOX
ca: Bústia d'entrada

en: Icelandic
ca: Islandès

en: Identifying name
ca: Nom per identificar-lo

en: Ignore
ca: Ignorar

en: Ignore ALL occurances this word
ca: Ignorar TOTES les aparicions d'aquesta paraula

en: Ignore All
ca: Ignorar-les totes

en: Ignore this word
ca: Ignorar aquesta paraula

en: Include Me in CC when I Reply All
ca: Incloure'm a mi i als destinataris de còpia quan seleccionoRespondre a Tots

en: Index Order
ca: Ordre dels índexs

en: Indonesian
ca: Indonesi

en: Info
ca: Informació

en: International Dictionaries Preferences Updated
ca: Preferències dels diccionaris internacionals actualitzades.

en: Invalid input data
ca: Dades entrades invalides

en: Invert Time
ca: Invertir l'hora

en: Italian
ca: Italià

en: January
ca: Gener

en: Japanese
ca: Japonès

en: Javascript
ca: JavaScript

en: July
ca: Juliol

en: June
ca: Juny

en: Language
ca: Idioma

en: Last Refresh
ca: Darrera actualització

en: Last name
ca: Cognom

en: Latin
ca: Llatí

en: Latin American Spanish
ca: Español d'Amèrica Llatina

en: Leave Mail on Server
ca: Deixar el correu al servidor

en: Left
ca: Esquerra

en: Length:
ca: Durada:

en: Let this folder contain subfolders
ca: Permetre a aquesta carpeta que contingui altres carpetes

en: Light Blue
ca: Blau brillant

en: Light Cyan
ca: Cyan brillant

en: Light Gray
ca: Gris brillant

en: Light Green
ca: Verd brillant

en: Light Magenta
ca: Magenta brillant

en: Light Yellow
ca: Groc brillant

en: Line with an error:
ca: Línia amb un error:

en: List Archives
ca: Històric de la llista

en: List Special Folders First
ca: Llistar primer les carpetes especials

en: List all
ca: Llistar tots

en: Loading the sound...
ca: Descarregant el so...

en: Location of Buttons when Composing
ca: Distribució dels botons redactant

en: Location of Folder List
ca: Localització de la llista de carpetes

en: Logging out from IMAP
ca: Tancant la connexió IMAP

en: Login
ca: Entrar

en: Login Failed:
ca: L'autenticació ha fallat:

en: Login OK: Inbox EMPTY
ca: Autenticació correcta: Carpeta d'entrada BUIDA

en: Login OK: No new messages
ca: Autenticació correcta: No hi ha missatges nous

en: Low
ca: Baixa

en: Mail Domain
ca: Domini del correu

en: Mail Fetch Result:
ca: Resultat de baixar el correu:

en: Mailbox Display Options
ca: Opcions de visualització de la bústia

en: Mailer
ca: Client de correu

en: Mailinglist
ca: Llista de correu

en: Make Default
ca: Establir per defecte

en: Make these changes
ca: Fer els següents canvis

en: Make this dictionary my default selection:
ca: Fer d'aquest diccinari la meva selecció per defecte:

en: March
ca: Març

en: Match:
ca: Coincidència:

en: Matches
ca: Coincideix amb

en: Maximum Number of Pages to Show
ca: Nombre màxim de pàgines a mostrar

en: May
ca: Maig

en: Medium
ca: Mig

en: Medium Gray
ca: Gris Mig

en: Memory Search
ca: Cerca en memòria

en: Message Display and Composition
ca: Visualització i redacció de missatges

en: Message Filtering
ca: Filtratge de missatges

en: Message Filters
ca: Filtres de missatges

en: Message Highlighting
ca: Ressaltat de Missatges

en: Message List
ca: Llista de missatges

en: Message appended to mailbox
ca: Missatge afegint a la bústia

en: Message not printable
ca: El missatge no es pot imprimir

en: Message of the Day
ca: Missatge del dia

en: Message:
ca: Missatge:

en: Microsoft Exchange IMAP server
ca: Servidor IMAP de Microsoft Exchange

en: Minute
ca: Minut

en: Minutes
ca: Minuts

en: Moderate
ca: Alt

en: Modify
ca: Modificar

en: Modify Server
ca: Modificar un servidor

en: Monday
ca: Dilluns

en: Month View
ca: Vista mensual

en: Monthly
ca: Mensual

en: Move
ca: Moure

en: Move Up
ca: Moure Amunt

en: Move spam to:
ca: Moure spam a:

en: Move to:
ca: Moure a:

en: Moving spam directly to the trash may not be a good idea at first, since messages from friends and mailing lists might accidentally be marked as spam. Whatever folder you set this to, make sure that it gets cleaned out periodically, so that you don't have an excessively large mailbox hanging around.
ca: Moure l'spam directament a la paperera pot no ser una bona idea al prinicpi, ja que missatges d'amics o llistes de correu podrien ser marcats com a spam per error. Sigui quina sigui la carpeta on l'envii asseguri's que és buidada periòdicament per tal de no tenir la bústia excessivament gran.

en: Multiple Identities
ca: Múltiples identitats

en: Must be unique
ca: Ha de ser únic

en: Name
ca: Nom

en: Name and Address Options
ca: Opcions de nom i adreça

en: Name is missing
ca: Ha d'especificar el nom

en: Name:
ca: Usuari:

en: Never
ca: Mai

en: New
ca: Nou

en: New Mail
ca: Correu nou

en: New Mail Notification
ca: Notificació de correu nou

en: New name:
ca: Nova Carpeta

en: NewMail Options
ca: Opcions sobre el correu nou

en: Next
ca: Següent

en: Nickname
ca: Àlias

en: Nickname contains illegal characters
ca: L'alias conté caràcters no vàlids

en: No Citation
ca: Sense text

en: No Clock
ca: Sense hora

en: No Messages Found
ca: No s'han trobat missatges.

en: No Notification
ca: No Notificar

en: No changes requested.
ca: No s'han demanat canvis

en: No changes were made.
ca: No s'han fet canvis.

en: No connection to server
ca: Sense connexió amb el servidor

en: No errors found
ca: No s'han trobat errors

en: No folders found
ca: No s'han trobat carpetes

en: No folders were found to subscribe to!
ca: No s'han trobat carpetes per donar-se d'alta!

en: No folders were found to unsubscribe from!
ca: No s'han trobat carpetes per donar-se de baixa!

en: No highlighting is defined
ca: No hi ha definit res per ressaltar

en: No login ID submitted
ca: No s'ha enviat cap ID d'usuari

en: No messages were selected.
ca: No hi ha missatges seleccionats.

en: No msg number submitted
ca: No s'ha enviat cap número de missatge

en: No password submitted
ca: No s'ha enviat cap contrasenya

en: No personal address book is defined. Contact administrator.
ca: No hi ha cap llibreta d'adreces. Posis en contacte amb l'administrador.

en: No server banner
ca: Cap servidor no admès

en: No server specified
ca: No s'ha especificat cap servidor

en: No such file or directory
ca: No s'ha trobat el fitxer o el directori

en: No words in your personal dictionary.
ca: No hi ha paraules al seu diccionari personal

en: None
ca: Cap

en: Norwegian
ca: Norueg

en: Not a file name
ca: No es un nom de fitxer

en: Not one of the above servers
ca: Cap dels servidors anteriors

en: Not yet functional, currently does nothing
ca: Encara no és funcional, actualment no fa res

en: Note
ca: Nota

en: Nothing to delete!
ca: Res a eliminar!

en: November
ca: Novembre

en: Now saving your personal dictionary... Please wait.
ca: Desant el diccionari personal... Esperi's sisplau.

en: OFF
ca: Desactivat

en: ON
ca: Activat

en: Occurs times:
ca: Nombre d'aparicions:

en: October
ca: Octubre

en: On Delivery
ca: En enviar

en: Only INBOX
ca: Tant sols carpeta

en: Only Unseen
ca: Només no llegits

en: Only unread messages
ca: Només missatges sense llegir

en: Oops,
ca: Ep!

en: Open failed
ca: Fallida al obrir

en: Opening IMAP server
ca: Obrint el servidor IMAP

en: Opening POP server
ca: Obrint el servidor POP

en: Option Type '%s' Not Found
ca: L'opció '%s' no ha estat trobada

en: Options
ca: Opcions

en: Organization / Department
ca: Organització / Departament

en: Organization Logo
ca: Logotip de l'Organització

en: Organization Logo Height
ca: Alçada del logo de l'Organització

en: Organization Logo Width
ca: Amplada del logo de l'Organització

en: Organization Name
ca: Nom de l'Organització

en: Organization Preferences
ca: Preferències d'Organització

en: Organization Title
ca: Títol de l'Organització

en: Original Message
ca: Missatge original

en: Other:
ca: Un altra:

en: PHP Version
ca: Versió PHP

en: POP3 connect:
ca: Connexió POP3:

en: POP3 delete:
ca: POP3 eliminar:

en: POP3 login:
ca: Usuari POP3:

en: POP3 pass:
ca: contrasenya POP3

en: POP3 top:
ca: Capçalera POP3:

en: POP3 user:
ca: usuari POP3:

en: Paginate
ca: Paginar

en: Password for
ca: Contrasenya per

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Personal Dictionary
ca: Diccionari personal

en: Personal Dictionary Crypto Settings
ca: Opcions de xifratge del diccionari personal

en: Personal Dictionary Updated
ca: Diccionari personal actualitzat

en: Personal Information
ca: Informació Personal

en: Personal address book
ca: Llibreta d'adreces personal

en: Please check any available international dictionaries which you would like to use when spellchecking:
ca: Sisplau comprovi tots els diccionaris internacionals disponibles que voldria utilitzar quan comprovi l'ortografia:

en: Please check any words you wish to delete from your dictionary.
ca: Sisplau seleccioni totes les paraules que vulgui eliminar del diccionari.

en: Please choose which dictionary you would like to use to spellcheck this message:
ca: Sisplau esculli quin diccionari voldria utilitzar per comprovar ortogràficament aquest missatge:

en: Please choose which options you wish to set up:
ca: Sisplau escollir quines opcions vol configurar:

en: Please contact your system administrator and report this error.
ca: Sisplau, contacti amb l'administrador del sistema i informi d'aquest error

en: Please decrypt my personal dictionary and store it in a clear-text format.
ca: Sisplau desxifra el meu diccionari personal i desi'l en un format de text en clar.

en: Please encrypt my personal dictionary and store it in an encrypted format.
ca: Sisplau xifra el meu diccionari personal i desa'l en un format xifrat.

en: Please make your selection first.
ca: Sisplau faci la selecció primer.

en: Please wait, communicating with the server...
ca: Sisplau esperi, contactant amb el servidor...

en: Plugins
ca: Endollats

en: Polish
ca: Polonès

en: Portuguese
ca: Portuguès

en: Post to List
ca: Enviar a la llista

en: Preference database error (%s). Exiting abnormally
ca: Error en la base de dades de preferències (%s). Sortint anormalment.

en: Preference file, %s, does not exist. Log out, and log back in to create a default preference file.
ca: El fitxer de preferències, %s, no existeix. Desconnecti's i torni a entrar per crear un fitxer de preferències per defecte.

en: Preferences DSN
ca: Preferències de DSN

en: Preferences key field
ca: Camp clau de preferències

en: Preferences table
ca: Taula de preferències

en: Preferences username field
ca: Preferències del camp del nom d'usuari

en: Preferences value field
ca: Preferències del valor del camp

en: Prefix Signature with '-- ' Line
ca: Precedir la signatura amb una línia amb '-- '

en: Premature end of list
ca: Final de llista prematur

en: Previous
ca: Anterior

en: Print
ca: Imprimir

en: Printer Friendly
ca: Versió per impressora

en: Priority
ca: Prioritat

en: Priority:
ca: Prioritat:

en: Proceed
ca: Continuar

en: Quarterly
ca: Quadrimestral

en: Query:
ca: Petició:

en: Quote Who XML
ca: Citar qui XML

en: Read
ca: Llegit

en: Read data:
ca: Dades llegides:

en: Read receipt
ca: Rebut de lectura

en: Read:
ca: Llegit:

en: Receipt
ca: Rebut

en: Recent Searches
ca: Cerques recents

en: Refresh Folder List
ca: Actualitzar la llista de carpetes

en: Refresh Page
ca: Actualitzar la pàgina

en: Remote POP server Fetching Mail
ca: Servidor POP remot baixant correu

en: Remote POP server settings
ca: Configuració del servidor POP remot

en: Rename
ca: Canviar nom

en: Rename a Folder
ca: Canviar nom d'una carpeta

en: Rename a folder
ca: Canviar nom d'una carpeta

en: Reply
ca: Respondre

en: Reply All
ca: Respondre a tots

en: Reply Citation Options
ca: Opcions en el text de resposta

en: Reply Citation Style
ca: Estil del text de resposta

en: Reply To
ca: Respondre a

en: Reply to List
ca: Respondre a la llista

en: Response:
ca: Resposta:

en: Resume Draft
ca: Continuar esborrany

en: Return
ca: Tornar

en: Return to options page
ca: Retornar a la pàgina d'opcions

en: Right
ca: Dreta

en: Romanian
ca: Romanès

en: Russian
ca: Rus

en: SMTP Server Address
ca: Adreça del servidor SMTP

en: SMTP Server Port
ca: Port del servidor SMTP

en: SPAM Filters
ca: Filtres d'SPAM

en: SPAM filters allow you to select from various DNS based blacklists to detect junk email in your INBOX and move it to another folder (like Trash).
ca: Els filtres d'SPAM permeten seleccionar diverses llistes negres basades en el DNS per tal de detectar correu indesitjat en la Carpeta d'entrada i moure'l a una altra carpeta (com ara la Paperera).

en: Same as server
ca: La mateixa del servidor

en: Saturday
ca: Dissabte

en: Save
ca: Desar

en: Save / Update
ca: Desar

en: Save Draft
ca: Desar l'esborrany

en: Saved Scan type
ca: Tipus de filtre desat

en: Saving UIDL
ca: Desant UIDL

en: Search
ca: Cercar

en: Search Results
ca: Resultats de la cerca

en: Search for
ca: Cercar per

en: Seconds
ca: Segons

en: Select All
ca: Seleccionar-los tots

en: Select Server:
ca: Seleccioni un servidor:

en: Select a folder
ca: Seleccioni una carpeta

en: Select your translator:
ca: Seleccioni el seu traductor:

en: Selected Server:
ca: Servidor seleccionat:

en: Send
ca: Enviar

en: Send Mail
ca: Enviar correu

en: Send read receipt now
ca: Enviar rebut de lectura ara

en: Sendmail Path
ca: Ruta de Sendmail

en: Sent Folder
ca: Elements enviats

en: Sent Subfolders Options
ca: Opcions de les subcarpetes d'elements enviats

en: September
ca: Setembre

en: Serbian
ca: Serbi

en: Server Name:
ca: Nom del servidor:

en: Server Settings
ca: Configuració del servidor

en: Server does not support UIDL.
ca: El servidor no té suport per UIDL.

en: Server:
ca: Servidor:

en: Set Event
ca: Desar esdeveniment

en: Set up international dictionaries
ca: Configurar els diccionaris internacionals

en: Show 'Contain Sub.' Option
ca: Mostrar l'opció 'Conté sub.'

en: Show All
ca: Mostrar-los tots

en: Show Clock on Folders Panel
ca: Mostrar l'hora en el panell de les carpetes

en: Show Folder Prefix Option
ca: Mostrar l'opció de prefix de carpeta

en: Show HTML Version by Default
ca: Mostrar versió HTML per defecte

en: Show Special Folders Color
ca: Mostrar amb color les carpetes especials

en: Show button in toolbar
ca: Mostrar el butó al la barra d'eines

en: Show popup window on new mail
ca: Mostrar finestra popup en arribar correu nou

en: Show translation box
ca: Mostrar la caixa de la traducció

en: Sign Out
ca: Desconnectar-se

en: Signature
ca: Signatura

en: Signature Options
ca: Opcions sobre la signatura

en: Signout Page
ca: Pàgina de desconnexió

en: Size
ca: Mida

en: Slovenian
ca: Eslovè

en: Some or all of the help documents are not present!
ca: No s'ha pogut trobar algun o cap dels documents d'ajuda!

en: Source
ca: Origen

en: Spam Filtering
ca: Filtratge d'spam

en: Spanish
ca: Espanyol

en: Special Folder Options
ca: Opcions especials de carpetes

en: SpellChecker Options
ca: Opcions del corrector ortogràfic

en: Spellcheck completed. Commit changes?
ca: Correcció ortogràfica completada. Aplicar els canvis?

en: SquirrelMail Notice:
ca: Avís d'SquirrelMail:

en: SquirrelMail version %s
ca: SquirrelMail versió %s

en: SquirrelSpell Initiating
ca: Iniciant l'SquirrelSpell

en: SquirrelSpell Options Menu
ca: Menú d'opcions de l'SquirrelSpell

en: SquirrelSpell Results
ca: Resultats de l'SquirrelSpell

en: SquirrelSpell is misconfigured.
ca: L'SquirrelSpell està mal configurat.

en: Start time:
ca: Hora d'inici:

en: Store in Folder:
ca: Desar a la carpeta:

en: Style Sheet URL (css)
ca: URL de l'Style Sheet (css)

en: Subject
ca: Assumpte

en: Submit
ca: Enviar

en: Subscribe
ca: Donar-se d'alta

en: Successfully Saved Options
ca: La seva informació personal s'ha actualitzat correctament!

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Sunday
ca: Diumenge

en: Swedish
ca: Suec

en: THIS FOLDER IS EMPTY
ca: AQUESTA CARPETA ES BUIDA

en: TODAY
ca: AVUI

en: Table of Contents
ca: Taula de Continguts

en: Temp Directory
ca: Directori temporal

en: Test Sound
ca: Prova de so

en: The message sender has requested a response to indicate that you have read this message. Would you like to send a receipt?
ca: El remitent del missatge ha demanat una resposta per indicar que ha llegit aquest missatge. Vol enviar aquest rebut?

en: The order of the message index can be rearranged and changed to contain the headers in any order you want.
ca: L'ordre de l'índex de missatges es pot configurar per tal de contenir les capçaleres en l'ordre que desitjat.

en: The spellcheck is not finished. Really close and commit changes?
ca: La correció ortogràfica no ha finalitzat. Realment vol tancar i acceptar canvis?

en: The spellcheck is not finished. Really close and discard changes?
ca: El corrector ortogràfic no ha finalitzat. Realment vol tancar i descartar els canvis?

en: Theme
ca: Tema

en: Theme Name
ca: Nom del tema

en: Theme Path
ca: Ruta del tema

en: Themes
ca: Temes

en: These settings change the way your folders are displayed and manipulated.
ca: Opcions de com les seves carpetes seran mostrades i utilitzades. Totes aquestes opcions serviran per la paperera, la carpeta Send i com volem que es notifiquin els missatges no llegits.

en: This configures settings for playing sounds and/or showing popup windows when new mail arrives.
ca: Això configura les opcions per reproduir sons i/o mostrar finestres popup quan arriba correu nou.

en: This contains personal information about yourself such as your name, your email address, etc.
ca: Això conté informació personal com el seu nom d'usuari, direcció de correu, etc. Tambè permet crear la signatura que volem que apareguin En els nostres e-mail's

en: This module allows administrators to manage SquirrelMail main configuration remotely.
ca: Aquest mòdul permet als administradors manejar la configuració principal de l'SquirrelMail de forma remota.

en: This will delete your personal dictionary file. Proceed?
ca: Això eliminarà el diccionari personal. Continuar?

en: This will encrypt your personal dictionary and store it in an encrypted format. Proceed?
ca: Això xifrarà el seu diccionari personal i el desarà en un format xifrat. Continuar?

en: This will send a message to %s requesting help for this list. You will receive an emailed response at the address below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant ajudaper aquesta llista. Rebrà una resposta per correu a l'adreça de sota.

en: This will send a message to %s requesting that you will be subscribed to this list. You will be subscribed with the address below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant ser subscrit a aquesta llista. Serà subscrit amb l'adreça de sota.

en: This will send a message to %s requesting that you will be unsubscribed from this list. It will try to unsubscribe the adress below.
ca: Això enviarà un missatge a %s demanant deixar de ser subscriptor d'aquesta llista. Ho intentarà amb l'adreça de sota.

en: Thread View
ca: Vista enllaçada

en: Thursday
ca: Dijous

en: Time:
ca: Hora:

en: Timezone Options
ca: Opcions de la zona horària

en: Title
ca: Títol

en: Title & Org. / Dept.
ca: Títol i Org. / Dep.

en: Title:
ca: Títol:

en: To
ca: A

en: To or Cc
ca: A o Còpia

en: Toggle All
ca: Seleccionar-los tots

en: Top
ca: Dalt

en: Top Frame
ca: Marc superior

en: Transform Selected Messages
ca: Canviar els missatges seleccionats

en: Translate
ca: Traduir

en: Translate inside the SquirrelMail frames
ca: Traduir en els marcs (frames) de l'SquirrelMail

en: Translation Options
ca: Opcions de traducció

en: Translator
ca: Traductor

en: Trash Folder
ca: Paperera

en: Try
ca: Provar

en: Tuesday
ca: Dimarts

en: Unable to list addresses from %s
ca: Impossible llistar direccions des de %s

en: Undefined Function
ca: Funció no definida

en: Undelivered Message Headers
ca: Capçaleres de missatges no enviats

en: University of Washington's IMAP server
ca: Servidor IMAP de la Universitat de Washington

en: Unknown Sender
ca: Remitent desconegut

en: Unknown error: %s
ca: Error desconegut: %s

en: Unknown user or password incorrect.
ca: Usuari desconegut o contrasenya incorrecte.

en: Unread
ca: No llegit

en: Unread Message Notification Type
ca: Tipus de Notificació de missatges no llegits

en: Unseen and Total
ca: No llegits y total

en: Unselect All
ca: Desseleccionar-los tots

en: Unsubscribe
ca: Donar-se de baixa

en: Unthread View
ca: Vista desenllaçada

en: Up
ca: Amunt

en: Update Event
ca: Actualitzar esdeveniment

en: Update address
ca: Actualitzar adreça

en: Use Addresses
ca: Utilitzar Adreces

en: Use Javascript
ca: Utilitzar JavaScript

en: Use Sent Subfolders
ca: Utilitzar subcarpetes pel elements enviats

en: Use Signature
ca: Utilitzar signatura

en: User '%s' already exist
ca: Usuari '%s' ja existeix

en: User '%s' does not exist
ca: Usuari '%s' no existeix

en: User-Defined
ca: Definit per l'usuari

en: User-Defined Citation End
ca: Fi del text definit per l'usuari

en: User-Defined Citation Start
ca: Inici del text definit per l'usuari

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Usernames in Lowercase
ca: Noms d'usuari en minúscules

en: View Full Header
ca: Veure capçalera completa

en: View Printable Version
ca: Veure la versió per impressora

en: View Unsafe Images
ca: Veure imatges insegures

en: View message
ca: Veure missatge

en: Viewing Full Header
ca: Veure la capçalera completa

en: Viewing a Business Card
ca: Veure tarjeta de visita

en: Viewing a text attachment
ca: Veure un text adjuntat

en: Viewing an image attachment
ca: Veure una imatge adjunta

en: Warning,
ca: Advertència,

en: Was displayed on %s
ca: Ha estat visualitzat el %s

en: Web Page
ca: Pàgina web

en: Wednesday
ca: Dimecres

en: Welsh
ca: Galès

en: What to Scan:
ca: Què vol escanejar:

en: When composing:
ca: Quan redacti:

en: When reading:
ca: Quan llegeixi:

en: Which translator should be used when you get messages in a different language?
ca: Quin traductor hauria de ser utilitzat li arribin missatges en un idioma diferent?

en: White
ca: Blanc

en: Width of Folder List
ca: Amplada de la Llista de Carpetes

en: Work Phone
ca: Telèfon de la feina

en: Wrap Incoming Text At
ca: Desar texts entrants a

en: Write to addressbook failed
ca: Error al escriure la llista de contactes

en: Yearly
ca: Anual

en: Yes
ca: Sí

en: You also decide if you want the translation box displayed, and where it will be located.
ca: Vostè també decideix si vol veure la caixa de la traducció i on estarà situada.

en: You can change the way that SquirrelMail looks and displays information to you, such as the colors, the language, and other settings.
ca: Vostè por canviar la forma de veure SquirrelMail y la forma en que la informació serà mostrada, com l'idioma, colors, etc. ...

en: You can either delete your dictionary or type in the old password. Not both.
ca: Pot eliminar el diccionari o escriure la contrasenya antiga. No ambdues coses.

en: You can only edit one address at the time
ca: Només pot editar una direcció cada vegada

en: You have been successfully signed out.
ca: Vostè s'ha desconnectat correctament.

en: You have not filled in the "To:" field.
ca: No ha completat el camp "A:"

en: You have not selected a folder to delete. Please do so.
ca: No ha seleccionat cap carpeta a eliminar. Faci-ho sisplau.

en: You have not selected a folder to rename. Please do so.
ca: No ha seleccionat cap carpeta per reanomenar. Faci-ho sisplau.

en: You must be logged in to access this page.
ca: Necessita un nom i una clau d'accés valida per poder accedir.

en: You must make a choice
ca: Ha d'escullir una opció

en: Your current timezone
ca: La seva zona horària actual

en: Your message
ca: El seu missatge

en: Your personal dictionary was erased.
ca: El seu diccionari personal ha estat eliminat.

en: Your personal dictionary was erased. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ca: El diccionari perosnal ha estat eliminat. Sisplau tanqui la finestra i cliqui el botó "Corregir ortografia" altre cop per començar el corrector altre cop.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Now return to the &quot;SpellChecker options&quot; menu and make your selection again.
ca: El seu diccionari personal ha estat re-xifrat correctament. Ara torni a les opcions del corrector ortogràfic torni a fer la seva selecció.

en: Your personal dictionary was re-encrypted successfully. Please close this window and click "Check Spelling" button again to start your spellcheck over.
ca: El seu diccionari personal ha estat re-xifrat correctament. Sisplau tanqui aquesta finestra i cliqui el botó 'Corregir l'ortografia' per iniciar la correcció.

en: Your search failed with the following error(s)
ca: La recerca ha fallat amb els següents errors

en: Your server options are as follows:
ca: Les opcions del servidor són:

en: abort
ca: aturar

en: apop authentication failed
ca: l'autenticació apop ha fallat

en: as a subfolder of
ca: com subcarpeta de

en: authentication failed
ca: la autenticació ha fallat

en: connection does not exist
ca: connexió inexistent

en: connection not established
ca: no s'ha establert la connexió

en: delete
ca: eliminar

en: down
ca: avall

en: edit
ca: editar

en: forget
ca: oblidar

en: in
ca: a

en: in the center
ca: al centre

en: less
ca: menys

en: mailbox
ca: bústia

en: more
ca: més

en: no login ID submitted
ca: no s'ha enviat cap ID d'usuari:

en: quote
ca: cita

en: refresh folder list
ca: actualitzar llista de carpetes

en: remove
ca: eliminar

en: requested
ca: demanat

en: requires JavaScript to work
ca: requereix JavaScript per funcionar

en: save
ca: desar

en: search
ca: cercar

en: to the left
ca: a l'esquerra

en: to the right
ca: a la dreta

en: to:
ca: a:

en: up
ca: amunt

en: who
ca: qui

en: with move option
ca: amb l'opció de moure
